Rólunk
A Gózon Gyula Kamaraszínház regionális színház, elsősorban a XVII., XV., XVIII. kerület, valamint az agglomeráció (Maglód, Ecser, Isaszeg, Üllő, stb.) egyetlen „kőszínháza”. Működési formája közhasznú magánalapítvány. A színház célja színházi előadások bemutatása az itt élők számára, ízlésüket részben elfogadva, részben formálva. További fontos cél a vonzás körzetben található oktatási és nevelési intézményekkel való szoros kapcsolattartás, fontos feladat az elkövetkező nemzedékek művészetre, a tudatos színházlátogatásra való nevelése.
Az elmúlt években igyekeztünk olyan előadásokat játszani, melyek szorosabban kapcsolódnak a tananyaghoz. Tapasztalatok szerint a diákok körében, az óvodás és kisiskolás kor után, sokat veszít népszerűségéből a színházba járás, mint szórakozási, egyben művelődési forma, ezért nagyon fontos, hogy a középiskolás korosztálynak se maradjon ki a színházi élmény, ami nélkül soha nem válik rendszeres színházba járó felnőtté. Gyermek- és ifjúsági, főként befogadott előadások hagyományos és klasszikus felfogásban egyaránt: Apró Színház, Magyar Mozdulatművészeti Társulat, Honvéd Művészegyüttes, Budapest Táncszínház, Szösz színház, Szép Ernő színház, Trambulin Színház, Hókirálynő Meseszínház.
A fiatalok mellett természetesen a felnőtt és idősebb korosztály is szívesen látogatja a színház előadásait, akik a nekik szóló, olykor könnyedebb, máskor komolyabb hangvételű darabokat színdarabokat fogadják szívesen. Az elmúlt évtizedben számos országosan ismert és elismert rendező és színész dolgozott nálunk. A prózai és zenés előadások között volt néhány ősbemutató vagy magyarországi ősbemutató is. Például Thuróczy Katalin: Cselédklozet, Janusz Glowacky: Antigoné New Yorkban, William Blinn: Hajnali mellúszás című darabját nálunk láthatta először a közönség. Emellett számos vendégjátéknak is otthont adott a patinás épület. Saját előadásaink közül jó néhány a határon túlra is meghívást kapott. Az eddigi 50 bemutató közül nehéz választani, hiszen mindegyiknek nagyon fontos és meghatározó szerepe volt a színház eddigi történetében, mégis ki kell emelni közülük néhányat: Csiszár Imre Kossuth-, és Jászai-díjas, Érdemes és Kiváló Művész például gyakran visszatér a színház falai közé. Rendezett már itt Brecht-et, Albee-t, Zieglert, olyan nagyszerű színészek közreműködésével, mint Tímár Éva, Körtvélyessy Zsolt, Dóczy Péter vagy Nagyváradi Erzsébet.
Árkosi Árpád Jászai-díjas rendező nevéhez is több előadás színpadra állítása köthető. Ilyen volt például a 2003-ban bemutatott Édes Anna.
A kiváló produkciók közül nem szabad említés nélkül hagyni Szakonyi Károly: Adáshiba című szatíráját sem, melynek Szacsvay László volt a főszereplője. A komoly darabok mellett a vidám, zenés, szórakoztató előadások is rendszeresen helyet kapnak a műsorban, hiszen néha jól esik egy-két órára félretenni a gondokat, és önfeledten kikapcsolódni. Erre nagyon jó példa volt a több évadon át játszott Kaviár és lencse című vígjáték, melyben Nyertes Zsuzsa, Borbás Gabi, Bregyán Péter és Vida Péter mozgatták meg a nézők nevetőizmait.
Fontosabb koprodukciós partnerek: Budaörsi Játékszín, Neptun Brigád, Tatabányai Jászai Mari Színház, Népház, Szkéné Színház, Zsámbéki Színház
Színház galériánkban rendszeresen rendezünk festmény és fotó kiállításokat. Jelenleg az OSZMI-val közösen fotó-sorozatot indítottunk „Akikről bérletet neveztünk el” címmel. Domján Edit, Kabos Gyula, Gobbi Hilda, Páger Antal….
A színház épületében Babusa János szobrászművész számos művészportréja díszíti a külső és belső tereket.
Az épület általános állagromlása miatt eljött az ideje a felújításnak, mely lehetővé válik azzal, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma Rákosmenti Önkormányzatának a Gózon Gyula Kamaraszínház épületének felújítását, fejlesztését célzó támogatási kérelmét 2020-ban bruttó 500 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesítette.